„Lila“ - išvertus iš sanskrito kalbos - ŽINIŲ žaidimas arba SAVĘS PAŽINIMO žaidimas. Tai unikali priemonė, leidžianti prisiliesti prie Senovės Žinių paslapties, suprasti save ir savo santykį su visu Pasauliu.

Žaidimo pagalba kiekvienas gali:

  • pamatyti save ir savo gyvenimą iš šalies,

  • suvokti savo silpnybes,

  • rasti būdų, kaip išspręsti savo problemas,

  • gauti atsakymus į rūpimus klausimus,

  • atpažinti ir paleisti ribojančius įsitikinimus

  • gauti priemones, kurios padėtų tikslui pasiekti

  • gyliau pažinti save, ir to pasėkoje labiau priimti

Nors LILA neduoda paruoštų receptų, tačiau ji ugdo išmintį, savistabą, gebėjimą įžvelgti ir teisingai pasirinkti.

Ji moko į gyvenimą žiūrėti kaip į žaidimą - kiekvieną jo akimirką priimti atvira širdimi. Tai padeda įsiskverbti į savo išminties gelmes ir atsakyti į pačius svarbiausius klausimus.

Norėdami suprasti mus supantį pasaulį, turime tyrinėti savąjį „AŠ“.

Žaisdami mes tyrinėdami savo protą, mąstymą, atpažįstame sąmonės lygius, kuriais judame per savo gyvenimą, taip susitinkame su gyvatėmis žaidime, kurios veda mus į kritimą, ir strėlėmis, simbolizuojančiomis dvasinį pakilimą. Būtent čia žaidimas atlieka savo aukščiausią tikslą - atskleidžia mums mūsų vidinių išgyvenimų žemėlapį, kuriame kaip „Daugis tampa vieniu“.

Taigi, galime sakyti žaidimas „Baltiška Lila“ yra raktas į jūsų pasąmonės duris ir gyvenimo paslaptis.

ŽAIDIMO STRUKTŪRA:

Mikrokosmosas (individualaus žmogaus pasaulis) yra panašus į makrokosmosą (Visata). Taip pat žaidimo laukas yra Visatos sandaros modelis ir tuo pačiu individualios žmogaus Sielos evoliucijos kelias.

Žaidėjas juda žaidimo lauke, įeidamas į įvairius langelius ir lygius, kurių kiekvienas atspindi ir bendrą įvykių planą, ir esamą žaidėjo būseną, jo išorinę aplinką, kurioje jis atsiduria dėl savo vidinės būsenos.

Langeliai ir lygiai:

Jogai, tyrinėję žmogaus sąmonės labirintus, nustatė 72 pirminių būties būsenų egzistavimą. Šios būsenos atitinka Lilos žaidimo lentos langelius – „periodinę sąmonės elementų sistemą“. Šiose būsenose kiekvienas žaidėjas veikia pagal savo karmą, o žaidimas baigiasi tik tada, kai žaidėjas visiškai įsiskverbia į jo prasmę, pasiekęs Kosminę Sąmonę (68 langelį).

Žaidėjas meta kauliuką, leisdamas karmos jėgoms nustatyti kitą savo poziciją lentoje. Jis eina per įvairias egzistencijos plotmes, kyla aukštyn strėlėmis ir leidžiasi su gyvatėmis, siekdamas suvokti savo Aukštesniojo Aš ketinimą, kad ir kur beeitų. Kelis kartus pataikymas į tą patį langelį rodo žaidėjo priklausomybes ir neigiamus polinkius, kurie trukdo savęs tobulėjimui.

8 horizontalios eilutės žaidimo lauke atitinka 7 pagrindines čakras, esančias išilgai stuburo, ir 8-ąją čakrą virš galvos vainiko, atitinkančią išėjimo už samsaros (žemiškų atgimimų ratas) būseną. Žemiau pateiktas visų 8 lygių apibūdinimas, kaip tai aiškina Vedos, mano vedamoje Liloje jūs išgirsite aiškią ir lengvai pritaikomą informaciją šiuolaikiniam žmogui

Įrankis judėti žaidime yra kauliukas. Jo metimas lemia kiek langelių judėsite ir į kokį lygį pakliūsite. Kauliukas personifikuoja Karmą – priežasties ir pasekmės dėsnį.

Norint patekti į žaidimą, kauliuke turime turėti didžiausią įmanomą skaičių „6“.

Ką turėti su savimi žaidimo metu

  • Klausimą, į kurį ieškote atsakymo.

  • Daikto, su kuriuo judėsite lentoje (žiedas, pakabukas, talismanas, apyrankė ir pan.)

  • Užrašus ir rašiklį

P.S. Dažnai klausiama ar galima žaisti tik su vienu klausimu? Taip, klausimą pasirenkame žaidimui tik vieną, tačiau praktika rodo, kad atsakymus dalyvis išsineša ir į keletą kitų savo klausimų.

Žaidimo trukmė

  • Žaidžiant grupėje: 5-6 valandos

  • Žaidžiant individualiai iki 3 valandų

Kas ir kada žaidžia:

  • 10 žmonių grupėse

  • Moterų ratuose, draugių, bendraminčių susitikimuose

  • Gimtadienių ar mergvakarių metu

  • Asmeniškai individualus žaidimas

  • Festivalių metu

ISTORIJA

Savęs pažinimo žaidimas Lila yra kompasas ir žemėlapis, kurį prieš tūkstančius metų paliko Dieviškasis Avataras Krišna, parodęs žmonijai dvasinės evoliucijos kelią. Tai buvo žaidimo išskirtinumas. Studijuojant savo protą ir psichiką, vyksta Aukštesniojo Aš (Absoliuto, Visatos) ir individualaus žaidėjo „AŠ“ sąveikos procesas.

Prieš mus yra dabartinis šio žaidimo modelis, sukurtas senovėje ir atėjęs per Harishą Johari, indų mistinės tradicijos žinovą ir saugotoją. Knygoje išsamiai aprašoma Lilos numerologinė filosofija, ne mažiau gili ir sudėtinga nei I-Ching, Taro, runų ir kitų garsių meditacinių bei būrimo sistemų filosofija.


Vedos sako, kad visa visata yra sutelkta prote. Protas yra trafaretas, pritaikytas skaityti ir interpretuoti griežtai apibrėžtus Kosminės energijos laukus. Atviras protas, laisvas nuo minčių ir sąvokų, leidžia surinkti ir suvokti daugiau energijos laukų, pasinerti į gilesnes ir įvairesnes būsenas.

Tačiau gimę mes pamirštame savo tikrąją prigimtį. Mes pamirštame, kodėl buvome sukurti ir ko siekia mūsų egzistencija.


Vienuoliai ir išminčiai naudojo šį žaidimą norėdami suprasti savo dabartinę būseną, suvokti savo ribotumą ir laisvės laipsnius. Stebėdami savo judėjimą iš langelio į langelį, iš lygio į lygį, jie suprato, kas juos atitolina ir kas priartina prie Išsivadavimo.


Apmąstydami savo pakilimus ir nuosmukius, jie išmoko gyvenime išlikti susikaupę ir neįsitraukti į savo emocijų, reakcijų ir išgyvenimų žaidimą.


O pati žaidimo struktūra leido jiems giliau įsiskverbti į Šventraščių esmę, į pačias kolektyvinės Sąmonės paveldo gelmes. Ir tyrinėti savo vidinį pasaulį per senovės Vedų išminties prizmę.

PLAČIAU APIE ŽAIDIMO LYGIUS

Pirmas lygis – I eilutė


Žemiausia horizontali eilutė žaidime atitinka žemės stichiją ir 1-ąją čakrą –
Muladharą.

Šis lygis prasideda gimus (žmogui, idėjai, projektui ir pan.). Gimimas veda į mają - iliuziją arba dualistinį suvokimą, kai tai, kas gimsta, suvokiama kaip kažkas atskiro, ir atitinkamai reikia jį saugoti bei laikytis ribų. Iš to seka įvairios emocijos – pyktis, godumas, kaupimas, kliedesiai, tuštybė, godumas.

Čia nėra strėlių, kurios galėtų vesti aukštyn, nes fizinis pasaulis yra pagrindas, kurį žaidėjas turi pereiti pats, kad rastų tvirtą pagrindą po kojomis, kurie apsaugotų nuo sudėtingų iliuzijų.
Šio lygio žmogus dažniausiai yra nesaugus ir pirmiausia rūpinasi fiziniu išgyvenimu.

Iš suvokimo rūšių dominuoja uoslė.

Pirmosios čakros stichija yra žemė – grubiausia tikrovės apraiška.

Spalva raudona.

Pagrindinė šio lygio problema yra prievartinis elgesys, kylantis dėl giliai įsišaknijusio nesaugumo. Dažnai žmogus mano, kad yra blogai pykti, blogai būti godžiu, blogai būti pasipūtusiam. Tai veda į disharmoniją, didina egoizmą, pažeidžia vidinį pasaulį ir pan. Bet čia būtų gerai prisiminti Šekspyrą: „Patys dalykai negali būti nei blogi, nei geri, tik mūsų mąstymas daro juos tokiais“. Jei pažvelgsite į šį paveikslą giliau suvoksime, kad tas pats nesaugumas taip pat gali būti teigiamas veiksnys, skatinantis technologijų, skirtų gyvenimo sąlygoms gerinti plėtrą. Negatyvūs jausmai verčia mus judėti pirmyn.

Pirmosios čakros veikiami žmonės miega nuo dešimties iki dvylikos valandų, gulėdami ant pilvo.

Antras lygis – II eilutė

2-oji horizontali eilutė atitinka vandens elementą ir Svadhisthana čakrą. Tai jausmų, emocijų, fantazijų ir svajonių sfera. Pasiekęs šį lygį, žaidėją pagauna jausmai, kylantys iš pojūčių. Malonūs pojūčiai formuoja trauką. Nemalonūs – pasibjaurėjimas. Žaidėjas siekia malonių pojūčių ir visais įmanomais būdais stengiasi išvengti nemalonių. Taip formuojasi troškimai, potraukiai ir pasibjaurėjimas.


Šiame lygyje žaidimo lauke pasirodo 2 gyvatės ir 2 strėlės. Jei žaidėjas taiko gautas žinias, jis turi galimybę iš karto pereiti į kitą lygį. Tačiau yra dar trumpesnis kelias – atjauta. Kai žaidėjas išmoksta transformuoti visą savo negatyvumą ir kitų elgesio atmetimą per atjautą, supratimą ir priėmimą, tai leidžia iš karto pasiekti 8 lygį.

Dominuojantis suvokimo tipas yra skonis.


Šios čakros elementas – vanduo.


Spalva – oranžinė.


Pagrindinės šio lygmens problemos yra korupcija, nesąžiningumas ir netvarka, atsirandanti dėl juslinių malonumų ir fantazijų energijos praradimo. Tačiau tas pats jausmingumas yra bet kokio kūrybinio proceso varomoji jėga. Šio centro įtakoje esantis žmogus miega aštuonias – dešimt valandų, susisukęs į „kamuoliuką“ – prispaudęs kelius prie pilvo.


Antrosios čakros valdymas daro žmogų mėgiamą visų būtybių. Jis šviečia kaip saulė. Toks žmogus meistriškai valdo prozą ir poeziją, užkariauja geidulingus troškimus.

Trečias lygis – III eilutė

3 horizontali eilutė - Manipura čakra - veiksmų, apraiškų ir savo valios įtvirtinimo sritis pasaulyje, taigi ir karmos sritis. Tai stiprios valios centras, kurio teisingas darbas suteikia galimybę daryti įtaką kitiems, suteikia apsisprendimo, gebėjimo tai, kas pradėta, pabaigti iki galo ir pasiekti savo.

3 lygio pavojingumu tampa savimeilė ir sureikšminimas savo veiksmų, ir dėl to - savo valios primetimas kitiems. 3 lygyje yra 3 strėlės: tarnystės (savanorystė), labdaros, dharma (Tiesos kelio ėjimas, talentų realizacija), kurios leidžia vienu metu šoktelėti keliais lygiais aukštyn. O 1 gyvatė yra „bloga kompanija“, kai žaidėjas patenka į visuomenę, kuri sustiprina jo puikybę ir kitas neigiamas savybes, kai kitų nuomonė žaidėjui tampa itin svarbi.


Pagrindinė trečiosios čakros savybė – poreikis pripažinti savo ego ir kūno mirtingumą. Kaip ir vaisius įsčiose, per šį centrą žmogus gauna energetinį maitinimą. Jis yra saulės rezginio srityje ir yra susijęs su su simpatine nervų sistema, kuri kontroliuoja miegą ir troškulį.


Pagrindinis suvokimo būdas yra regėjimas.


Šios čakros elementas yra ugnis.


Spalva yra
geltona.


Pagrindinė problema šiame lygmenyje yra piktnaudžiavimas savo valdžia, savo ego valios projekcija į kitus.

Teigiamas aspektas – organizaciniai įgūdžiai, susiję su altruistiniu savo jėgų panaudojimu. Trečiosios čakros valdymo dėka žmogus gali įgyti gydomųjų galių. Tai stabilumo, jėgų kaupimo, įsakymų, kontrolės ir pasaulinių laimėjimų čakra, būtina ego sustiprinimui. Tas, kuris yra tokio lygio, paprastai miega nuo šešių iki aštuonių valandų gulėdamas ant nugaros.

Ketvirtas lygis – IV eilutė

4 horizontali eilutė – Anahata čakra, pusiausvyros lygis. Šiame lygmenyje atsiveria besąlygiškas tikrovės pojūtis. Teisingas čakros darbas prisideda prie jausmų grynumo (be vertinimų) ir jautrumo (jausmų) ugdymo, meilės, kaip pirminės būsenos, suvokimo, kuri vadinama širdies atsivėrimu.


Kadangi 4 lygis yra pusiausvyros plotmė, pagrindinės jėgos čia yra tikėjimas, kuris suteikia gyvenime balansą ir harmoniją. Tikrasis tikėjimas atneša į 6-ąjį planą. Netikėjimas ir Visatos dėsnių neigimas įgelia kaip gyvatė ir žaidėjas nukrenta į patį dugną – 1 lygmenį. Čia šventumo, aromatų ir skonio langeliai. Šiame lygyje taip pat yra skaistykla, geri polinkiai ir sąmonės aiškumas.


Ketvirtoje čakroje žaidėjas pradeda suvokti savo karmos elementus, elgesį ir savo sąmonės struktūrą. Jo vibracijos dabar kyla iš širdies srities, iš kur auga dangiškasis troškimų medis. Širdis yra sąmoningo principo ir pranos centras.

Dominuojantis suvokimo būdas – lytėjimo pojūčiai, lytėjimas.

Šios čakros elementas – oras.


Spalva yra
žalia.

Pagrindinė šio lygio žaidėjo problema yra ta, kad jis praleidžia per daug laiko bandydamas ištaisyti savo veiksmų pasekmes, todėl prarandama pusiausvyra. Aktyvus tikėjimas (bhakti) tampa jo gyvenimą motyvuojančia jėga. Jis miega penkias ar šešias valandas, gulėdamas ant kairiojo šono.

Įgijęs ketvirtosios čakros kontrolę, žmogus tampa tarsi mokytojas, išminties valdovas. Jo pojūčiai yra visiškai pavaldūs sąmoningai kontrolei. Tokio žmogaus gyvenimas kupinas įkvėpimo, o poezija iš jo burnos liejasi laisva srove. Šventraščiai sako, kad jis įgyja galimybę perkelti savo „AŠ“ į kitus kūnus, tapti nematomu, taip pat levituoti. Jo žvilgsniui atviri visi pasauliai: matomi ir nematomi. Valios jėga jis gali persikelti į bet kurią vietą.

Penktas lygis – V eilutė

5 horizontali eilutė yra susijusi su Višudha čakra, čia žmogus iš žinduolio virsta dvasiniu Žmogumi. Kai Višudha (Vish – Aukščiausia tiesa (Višnu), Oud – juslinis malonumas; Ha – teigiama energija), kama (troškimas, jausminė meilė, aistra) tampa prema (tyra besąlygiška meilė, atsidavimas), juslinis troškimas atgimsta į meilę.

5 lygis – saviraiškos ir savęs dovanojimo sritis. Savęs, savo žinių ir įgūdžių transliavimas į išorinį pasaulį, tarnavimas kitiems ir savos patirties perdavimas.

Išmintis ir teisingos žinios tampa strėlėmis, perkeliančiomis žaidėją į aukščiausią 8 planą. Ir, atitinkamai, nežinojimas yra kaip gyvatė, kai žaidėjas nukrenta iki 1 lygio. Tai teigiamų, neigiamų ir neutralių gyvybės srovių plotmė (prana, apana ir vyana). Čia žaidėjas gimsta kaip Žmogus – Aukštesnės sąmonės atstovas, prieštaraujantis gyvuliškajai prigimčiai, ir jam ateina Agni – kosminės ugnies – energijos supratimas.


Dominuojantis suvokimo būdo nėra, nes ji yra už juslinio suvokimo ribų, ši čakra tarnauja kaip akašos (eterio) centras


Šios čakros elementas –
eteris.

Spalva yra mėlyna.

Pagrindinė problema – autoritarizmas: „Aš žinau vienintelį teisingą kelią“.

Šiame lygyje žaidėjas medituoja pagal Soham mantrą – „So-“ -Jis/Tai, „-ham“ – Aš esu.
Žmogui logika yra jo manija, o supratimas yra jo atlygis. Tokio žmogaus intelektas yra išlaisvintas nuo pasaulietinių reikalų, o tai leidžia pamatyti savyje praeitį, dabartį ir ateitį. Meditacija į gerklės čakrą išlaisvina jį iš alkio ir troškulio. Jis miega keturias ar penkias valandas, vartydamasis nuo vienos pusės į kitą.


Penktosios čakros valdymas leidžia žmogui savo nuožiūra atjauninti savo kūną. Vien tokio žmogaus buvimas šalia atveria kelią kitiems žmonėms pažinti savo „aš“, suprasti gamtos paslaptis ir dieviškojo pažinimo buvimą kiekviename reiškinyje. Žaidėjui ateina visų šventraščių žinios, ir jis tampa jnani – „žinantis“. Jis pastovus, švelnus, kuklus, drąsus, laisvas nuo sielvarto ir ligų. Jis yra gailestingas kiekvienai būtybei ir neturi jokių lūkesčių.

Šeštas lygis – VI eilutė

6-oji horizontali eilutė - Ajna čakra, proto sritis. Protas yra senų žinių, idėjų, troškimų, vilčių, įsitikinimų ir t.t. sandėlis. Kai protas yra išvalytas nuo nereikalingo ir prie nieko neprisirišęs, tolesnis judėjimas vyksta natūraliai. Jei prisirišimai liks galvoje, jie veiks kaip piltuvėliai, vėl traukdami išlaisvintą energiją žemyn.


Todėl 6 lygis yra tapasya (vidinis ir išorinis griežtumas) – darbas su protu – proto išvalymas nuo minčių nepaliaujamo srauto, vidinio dialogo sustabdymas, vidinės tylos būsenos lavinimas.

Šiame lygyje yra galimybė išsivaduoti per dvasinį atsidavimą. Dvasinis atsidavimas yra absoliutus tikėjimas ir visiškas atsidavimas tam, ko siekiate. Dvasinis atsidavimas – tai visiškas savęs, savo ego ir savo troškimų atidavimas bei atsidavimas Dievui arba tikslui. Dvasinis atsidavimas yra nepalenkiamas ketinimas ir nepalaužiamas susitelkimas į ką nors be menkiausio blaškymosi.


Smurtas, prievarta yra 6 lygio spąstai. Jei žmogus neišsiugdo atjautos ir priėmimo, jis pradeda kariauti „teisingai“ su tais, kurie nesutinka su jo idėjomis, taip skleisdami smurtą, užuot savo asketizmo galia dovanojęs pasauliui gėrį.

Smurtas tampa geliančia gyvate, įmetusia žaidėją į skaistyklą, kur jis kenčia tas pačias kančias, kurias sukėlė kitiems, būdamas „teisingo“ pykčio būsenoje. Šiame savitvardos ir griežtumo lygyje mes suprantame idos ir pingalos veikimą – mėnulio ir saulės kanalus, kylančius į jį iš pirmosios čakros, o paskui nusileidžiančius į šnerves, kurios veikia kvėpavimo ritmu. Sušumna, kuri veda neutralias sroves, pakyla aukščiau iki septintosios čakros, kurios pavadinimas yra sahasrara. Dvasinis atsidavimas gali nuvesti žaidėją tiesiai iš šios plotmės į Kosminę Sąmonę. Žaidime tai yra vienintelis tiesioginis kelias į išsivadavimą, esantis už žemės ir skysčių lygmens.


Šio lygio žaidėjo protas sutelktas į "trečiąją akį" (kankorėžinės liaukos srityje). Jis medituoja Om vibraciją ir savo kvėpavimo garsą, kurį dabar girdi kaip Hamsa (ham – „Aš esu“, sa – „Tai“) arba „Aš esu Tai“. Yra skirtumas tarp Soham ir Hamsa: Soham žmogus vis dar yra dvilypume, jis susijungia su Aukštesniąja Sąmone, sakydamas ir jausdamas, kad Ji, Aukštesnioji Sąmonė, yra „aš“, individuali sąmonė. Šeštoje čakroje ištirpsta dvilypumas, o žaidėjo galvoje įsivyrauja nesunaikinama vienybė, išnyksta individualūs apribojimai, ir jis suvokia save kaip Aukštesnę Sąmonę. Jis gyvena šioje vienybėje, medituodamas apie savo tikrąją prigimtį. Ši būsena yra anapus kūrybos elementų.


Šeštosios čakros valdymas suteikia žaidėjui didžiules psichines galias, o visa karma, įgyta šiame ir ankstesniuose gyvenimuose, yra sunaikinama.

Septintas lygis – VII eilutė

7 eilutėje yra Sahasrara čakra, sąmonės sritis, kurioje dvigubas protas nutyla ir išnyksta. Tai yra meditacijos ir išsivadavimo plotmė.

7-ame lygyje yra 2 gyvatės - tamas ir neigiamas intelektas. Čia žmogus gali tapti savanaudiškas ir kontroliuojantis. Kai protas prilimpa prie malonių palaimos pojūčių, o sąmoningumas nublanksta, meditaciją pakeičia miegas ir užmarštis, kurie nuleidžiami į 1 lygmenį – į dvilypumo ir iliuzijos erdvę.

Kai vertinimai pažeidžia suvokimo grynumą ir jis nustoja įžvelgti Absoliuto apraiškų visame kame, įskaitant skirstymą į juodą ir baltą, žmogaus sąmonė nusileidžia į 2 emocijų, jausmų ir reakcijų lygį.

7-osios čakros atsivėrimas suteikia prieigą prie Supersąmonės ir Samadhi būsenos – 8-ojo dievų lygmens, kuriame susilieja subjektas, objektas ir pats procesas ir kuriame potencialiai yra visa Visata.


Samadhi yra susiliejimas su Absoliutu, įėjimas į tą patį „nulinį lauką“, kuris yra Brahmanas – visos egzistencijos pagrindas ir esmė, ir kuriame viskas įmanoma.


Tačiau išsivadavimą 8 lygyje yra tik viename langelyje – Kosminėje Sąmonėje. Jei žaidėjas peršoka šį langelį, jo energija palaipsniui tampa tankesnė, veikiama materialios gamtos gunų (sattva – gėris, radžas – judėjimas, tamas – inercija), ir grįžta į tankesnius sluoksnius, kad galėtų vėl eiti keliu ir grįžtų į Kosminę Sąmonę.


Teisingas čakros darbas suteikia tvirtą ryšį su Dievu – Visa Persmelkiančia ir Viską Kuriančia Jėga. Žmogus gyvena tarsi flow būsenoje, veikia neveikdamas, jo dualistinis protas yra tylus, o Sąmonė visada budi. Toks žmogus sugeba įsiskverbti į daiktų esmę, geba rasti nestandartinių sprendimų, realizuoti savo ketinimus, visiškai sustabdyti ne tik protinę, bet ir jutimo organų veiklą ir taip įeiti į Samadhi.


Septintoje čakroje žaidėjas peržengia malonumą ir skausmą. Jis gyvena tūkstančio žiedlapių lotose, esančiame ant galvos.


Šventraščiai sako, kad tas, kuris įsitvirtina šioje vietoje, įgyja aštuonias antgamtines galias arba siddhis. Tai:

anima - galimybė sumažinti dydį,

mahima - gebėjimas didėti,

garima - galimybė priaugti svorio,

laghima - gebėjimas numesti svorį,

prapti - galimybė akimirksniu persikelti į bet kurią vietą,

prakamya - gebėjimas įvykdyti bet kurį jūsų norą,

ishititva - gebėjimas kurti,

o vashitva – gebėjimas viskam įsakyti.

Šios siddhi galios žmogų paverčia siddha puruša arba tobula būtybe. Jo niekas neriboja ir gali daryti ką nori. Jis netampa pasyvus ar inertiškas, bet gyvena, pripildytas Aukščiausios sąmonės šviesos ir palaimos.

Aštuntas lygis – VIII eilutė

8 lygyje yra 1 gyvatė – tamoguna (tamas – tankumas, inertiškumas). Jis neneša negatyvo, kaip žemesnių planų gyvatės, bet yra būtinybė sąmonės nusileidimui į žaidimą, nes išsivadavimas įmanomas tik Kosminės sąmonės langelyje.

Šokinėti reiškia būti nuneštam aukštų būsenų. Bet kokia aistra yra priklausomybė, todėl čia į pagalbą ateina tamoguna. Ji įžemina ir nuleidžia žaidėją iš dangaus į žemę, nuo aukštų energijų lygio į žemiškąją plotmę, kurioje jis turi išmokti realizuoti šias energijas, atskirti realybę nuo iliuzijos, idealizavimą nuo galimybių, ugdyti atitrūkimą, neprisirišimą ir tyrumą, kad pasiektume išsivadavimą Kosminės sąmonės langelyje.


Aštunta horizontali eilutė yra
už čakrų ribų. Tai yra absoliuti plotmė, Kosminės sąmonės vieta. Kiekvienas iš devynių čia esančių langelių simbolizuoja vieną iš Viešpaties galių. Tai fenomenalaus pasaulio plotmė, vidinė erdvė, palaima, kosminis gėris, kosminė sąmonė, absoliutas, taip pat trys energijos fazės, kurios pasireiškia kūrimo procese: tai yra rajoguna, tamaguna ir sattvaguna, kurios veikia kaip: kurianti (dinaminė), griaunanti/klaidinanti (inertiška) ir subalansuojanti energijos. Jei žaidėjas nepasiekia Kosminės sąmonės, jis turi vėl nusileisti į Žemę ir tęsti žaidimą, kol pasieks išsivadavimą.

Esu Lila žaidusi anksčiau, tačiau nebuvau labai paliesta - buvo tiesiog įdomu išbandyti, patirti. Tačiau žaidimas vedant Jarūnei buvo wow... Tikra ceremonija! Nors žaidžiau internetu, bet buvo taip stipru. Jaučiau, kaip keičiant langelius keitėsi mano būsena, netgi fiziniai pojūčiai. Jarūnė yra nuostabi, jautri vedlė. Ji visą laiką buvo "čia ir dabar", tik su manimi, labai išjautė mano procesą ir saugiai juo lydėjo. Neįprasta tai sakyti apie "stalo žaidimą", bet kai leidau sau priimti, jog šis "stalo žaidimas" iš tiesų yra mano gyvenimo atspindys ir kad pokyčius galiu daryti "čia ir dabar", tai labai išlaisvino, įgalino ir įkvėpė. Esu be galo dėkinga Jarūnei už jos meilę ir atsidavimą tam, ką daro ir svarbiausia kiekvienam, su kuo ji yra tą akimirką. Kartais tik tiek ir tereikia - pasijausti saugiam, priimtam, išgirstam, kad pagaliau taip pradėtume elgtys patys su savimi - o tuomet jau viskas įmanoma.

- Eglė Munay

Žaidimas, kuris tikrąja to žodžio prasme keičia požiūrį į save ačiū tau Jarūne už galimybę tai patirti tu esi užgimusi šios transformacijos vedlė.

- Danguolė Tomkutė

Diena, praleista žaidžiant Baltiškąją Lilą, praėjo lyg kitame pasaulyje. Pasijutau pabuvusi geroje sąmoningumo ir saviugdos stovykloje, kai seki save, stebi kitus, išgirsti, pamatai, suvoki ir pajauti labai subtilius ir svarbius dalykus. Šiuo neramiu metu labai tinkamai pasirinktas užsiėmimas, nors kai registravomės, tokios įtampos pasaulyje nebuvo nė iš tolo. Gal todėl vedančioji Jarūnė Girniutė sakė, kad Lila prasideda gerokai prieš žaidimą.

- Lina Dovydėnienė

Šis nuostabus žaidimas, kurį iš tikrųjų sunku pavadinti žaidimu, pakelia iš pagrindų visus jausmus, verčia susimąstyti apie save ir savo gyvenimą, atveria duris į save ir Visatą tu tik pajusk širdimi, pamatyk plačiau, išgirsk tylą ir nebijok paprašyti... Ačiū Jarūnė Girniutė.

- Elvyra Mejerova

Su lila susipažinau Jarūnės dėka, tai buvo susitikimas su savimi, aiškus dalykai kurie atrodo aiškus, bet kažkodėl ne iki galo, kaip nepilna puzzle.. Žaidimo metu tampa visiškai aiškus, atrodo kad užsidegė lemputė tamsoje, bet pati Jarūnė... Taip atsakingai ir atsargai parenka žodžius, kaip retai kas moka, nenustoja žavėti, nuo pirmos iki paskutinės minutes, ir atrodė, kad pati žaidime atgijo, tampo gyva, susiliejo į vieną su vedančioji ir mėlynos upės tekmė iš jos akių. Ačiū Jarūnė už ypatingą patirtį.

- Nini Bagnasvili

Tavo vedama Lila...tiesiog žodžiais neapibūdinsiu, tai reikia patirti ačiū tau už tokią galimybę.

- Danguolė

Dėkoju, Jarūnė Girniutė už nuostabų žaidimą, kuriame įžiebėte žibintą ir nušvietėte mano kelią. Dabar bus žymiai lengviau laviruoti. Dar kartą širdingai DĖKOJU ir APKABINU.

- Oksana

Atsiliepimai